Davet

Uluslararası V. Çocuk Gelişimi Kongresi

Çocuk Gelişimine Gönül Vermiş Değerli Dostlar,

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü olarak Uluslararası V. Çocuk Gelişimi Kongresi’ne sizleri davet etmek bizler için onur kaynağıdır.

Türkiye’nin ilk Çocuk Gelişimi bölümü olarak, 1968 yılından bu yana geçen süreçte binlerce meslek elemanı yetiştirmiş, çocuk gelişimi alanında ilklere imza atmış, ilk bilimsel kongreleri düzenlemiş, yeni meslek gruplarının doğmasına rehberlik etmiş ve ülke politikalarına yön vermiş olmanın sorumluluğu ile Ata’mızın gösterdiği hedefler doğrultusunda Cumhuriyetimizin 100.yılını karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Çalışmalarında her zaman çocuğun ve ailenin yüksek yararını gözeterek toplumun yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen bölümümüz, bu misyonunu Cumhuriyetin nice yüz yıllarında da sürdürmeyi amaçlamaktadır. Bu bağlamda sizin değerli katılımınızla Çocuk Gelişimi bilim alanının yolcuğunda gerçekleşen gelişmeleri paylaşmak, önümüzdeki yıllara yön verecek olan çalışmaları planlamak ve vizyonu işbirliği içinde hep birlikte oluşturmak istiyoruz.

Bu amaçla; “Her Yüzüyle Çocuk’’ temasıyla; Türkiye’den ve yurtdışından çocuk, aile ve toplum ile çalışan araştırmacıların, kamu kurum ve kuruluşlarının, özel sektör temsilcilerinin yaptığı değerli çalışmalarını paylaşmak, çocuk ve ailelerin yüksek yararını gözetmek için işbirliği yapmak üzere sizleri 15-17 Kasım 2023 tarihleri arasında Uluslararası V. Çocuk Gelişimi Kongresine, Başkentimize davet ediyoruz. Hacettepe Üniversitesi’nde buluşmak üzere… 

Prof. Dr. Özcan DOĞAN
Kongre Başkanı

Kongreye Kalan Süre